Letní sportovní soustředění T.J. Sokol Mšené-lázně

RS Starline Hrachov 13.7.-24.7.2021

Fotogalerie 2021

Tábor - ročník 2020

Sokol Mšené - lázně pořádal již 8. ročník letního tábora fotografie z tábora.

Téma: Pán prstenů a Hobiti

Termín: 15 - 25. 7. 2020

Místo pobytu: Star line Svor - Okres Česká Lípa

Hlavní vedoucí: Maria Whitehead

Letní tábor T.J.SOKOL Mšené lázně 2020

The Unexpected journey Svor 2020,

Stejně jako v předchozích letech se s vámi chceme podělit o dojmy a zážitky z již 8. ročníku našeho letního tábora. Po 3 letech jsme změnili místo a utábořili jsme se v srdci Lužických hor na úpatí hory Klíč.

Jarní 1.vlna pandemie nám bohužel přípravy značně ztížila, nicméně jsme věřili, že se tábor uskuteční a celá naše banda s letošním rekordním počtem účastníků / téměř 100 / v termínu vyrazí. A to se naštěstí opravdu stalo. Ne 1, ale už 2 autobusy naložily 15. července účastníky výpravy a tím začala naše letošní Nepředvídatelná cesta.

Tentokrát se z nás všech stali hobité, elfové, trpaslíci a po celých 10 dnů jsme se vydávali na dobrodružné výpravy provázeni Gandalfem Šedým, Legolasem, Bilbem Pytlíkem, Glumem a spoustou dalších tajemných bytostí. Týmy tak na denních i nočních výpravách plnily připravené úkoly, zodpovídaly všetečné otázky a to vše v krásné přírodě, která areál tábora obklopovala.

Užili jsme si spoustu zábavných her, nechyběly oblíbené vodní radovánky na plachtě. Letos nám oproti předchozím ročníkům sluníčko tolik nepřálo, proto se bohužel na spoustu Jakem vymyšlených vodních her nedostalo. Přesto jsme ale hojně využívali bazénu, který byl k dispozici přímo v areálu.

Již tradičně se konala soutěž známá pod původním názvem Netopýr má talent, letos změněna na Show your talent 2020. Nově si týmy losovaly songy rozdělené po desetiletích od roku 1940 po rok 2000. Vítězem jsou všechny děti a jejich vedoucí - opět se jim podařilo v krátkém čase vymyslet a nacvičit parádní vystoupení, která mnohé dojala k slzám 😊

Opatření související s pandemií nám letos neumožnila vyrazit na společný výlet. Poradili jsme si po svém – okolní lesy vybízely ke sběru hub, zdatní jedinci si vyšlápli na horu Klíč a mohli se tak kochat nádherným výhledem po okolí. Další část dětí si zahrála v areálu tábora minigolf, k dispozici pro sebe měli dětské hřiště.

Zdravotníci se i letos činili – vytahovala se klíšťata, čistila se odřená kolena, bandážovali se vymknuté kotníky. Ale nic vážnějšího se naštěstí nestalo a dítka jsme rodičům předali v původním, snad jen trochu špinavějším, stavu.

10 dní uteklo mžiknutím oka. Občas docházely síly, řešily se organizační problémy, které nám ubíraly potřebnou energii, ale smích, zápal pro hru, dobrá nálada všech těch našich dětí nám znovu a znovu pomohla zvednout se a jít blbnout dál.

Ještě jsme ani nebyli zpět doma a už jsme přemýšleli nad tématem dalšího ročníku. Čeká nás hned několik změn, už nyní můžu prozradit, že příští 9. ročník se jede již na 11 dnů 😊

Za celý náš tým chci poděkovat našim věrným podporovatelům OÚ Mšené – lázně, OÚ Martiněves, T.J. Sokol Mšené lázně , kteří i v této nelehké době věnovali finanční prostředky, materiální pomoc či nám jakkoliv jinak podali pomocnou ruku. Děkuji všem, kteří nám již léta pomáhají. Asi se tu každoročně opakuji, ale bez všech těch lidí by to opravdu dělat nešlo a my jsme za vaši pomoc rádi a vážíme si ji.

Vážení rodiče, zapište si do svých kalendářů termín 13. – 24. července 2021, sledujte nás na našich fcb stránkách, kde vás budeme průběžně informovat o přípravách na již 9.ročník.

My už se těšíme……vaše Maruška, Jake, Bobanka, Ivča, Lůca , Péťa, J.D., Helča, Banny, Lucka, Nikča, Marťa Vozejk, Domča, Matěj , Dave, Tonda.

Tak zase za rok na těchto stránkách, za tu naši bandu

Lucie „Lucy Lu „ Procházková

Fotografie z VIII. ročníku letního tábora