Box Sokol Mšené-lázně

Oddílové kontakty na trenéry:

boxsokolmsenelazne@gmail.com

Patrik Sýkora +420775012610 psykora@sokol.eu

Antonín Izera +420725903353

Klára Brádková +420776500181 

Valentina Dvořáková +420605313034

Eliška Konvalinová +420721350837

Tréninky starších dětí, dorostenců a dospělých jsou pravidelně v pondělí, středu (to pouze závodní skupina) a pátek v čase 19:00-20:30
Tréninky mladších děti (6 - 12 let) jsou v pondělí a v pátek 17:30-18:50


Nábor nových členů

Nové členy příjmáme v průběhu celého roku (prosíme před prvním tréninkem kontaktovat některého z trenérů, který poskytne první informace)


Oddíl boxu funguje od listopadu 2014, kdy jej založili Patrik Sýkora a Antonín Izera a kteří stále působí jako trenéři oddílu. Oddíl založili cvičitelé sokolské všestrannosti, kteří na základě poptávky po tomto sportu si udělali trenérskou licenci pro box. Takže stejně jako ostatní naše oddíly i oddíl boxu je pod sokolskou všestranností. Oddíl má původ ve všestrannosti a vzešel ze všestrannosti.
Spolupracuje i s ostatními oddíly všestrannosti v naši sokolské jednotě. 

V únoru 2016 se oddíl stal součástí České boxerské asociace a od května 2016 se naši boxeři zúčastňují soutěžních utkání, kterých absolvovali již více než 100. Jsme členy Severočeské oblasti boxu a poslední roky se také pravidelně některý člen nominuje na mistrovství republiky ze kterého máme již několik medailí.

V našem oddíle však nepřipravujeme pouze soutěžní boxery, ale pravidelně chodí i mládež sportující jen pro radost. Nováčci se nemusí bát, že by jim někdo ublížil. Na prvních trénincích nedochází k žádnému testu „co kdo vydrží“ apod. Maximálně můžou mít obavy z toho, že se hezky zapotí...

Soustředíme se na naučení správné techniky boxu, tréninku fyzičky a obratnosti. Vedle stínování, nácviků ve dvojicích, práce na pytlích jsou tak nedílnou součástí tréninků i různé typy běhů, posilování, kruhové tréninky, kompenzační cvičení, cvičení na postřeh, obratnost apod.

Spolupracujeme s několika oddíly a vzájemně se na trénincích navštěvujeme. Pořádáme také víkendová soustředění a byli jsme i na týdenním soustředění v Itálii.

Roky 2019 a 2020 byly trochu složitější kvůli rekonstrukci sokolovny a koronaviru, ale od září 2021 rozjíždíme fungování na plné obrátky. Jsme parta fajn lidí, kteří mezi sebou rádi přivítají nováčky. Tréninky mladší dětí začaly na jaře 2021. Vede je Klára Brádková, která je nejen aktivní soutěžní boxerkou, ale také učitelka v mateřské škole a má tak zkušenosti s menšími dětmi.

Od podzimu 2021 jsme rozšířili nabídku i pro dospělé, kteří se k nám také můžou přidat !

Tréninky starších dětí, dorostenců a dospělých jsou pravidelně v pondělí, středu (to pouze závodní skupina) a pátek v čase 19:00-20:30
Tréninky mladších děti (6 - 12 let) jsou v pondělí a v pátek 17:30-18:50

Nové informace zveřejňujeme na Facebooku naší jednoty https://www.facebook.com/SokolMseneLazne/ a také ve Zpravodaji obce nebo na plakátech v obci a v Základní škole.

Podzim 2020

V neděli 27.9.2020 naši mladí boxeři Zdeněk Brádka a Daniel Krhounek bojovali v Třeboni o zlaté medaile na mistrovství republiky kadetů v boxu.

Zdeněk měl za soupeře Emila Štuku z Olomouce, který využil své pěkné práce nohou a boxoval z ústupu. Když ho Zdenda dohnal, tak si ho zkušeně podržel a náš boxer, tak nemohl použít své nejsilnější údery. Zdeněk měl tvrdší údery než soupeř, který jich však dal více a tak jsme museli sportovně uznat, že v tomto vyrovnaném utkání zvítězil a pogratulovali mu.

Dan nastoupil proti velkému favoritovi Filipovi Kočímu z Neratovic. Dan úplně nedodržel naší taktiku a pustil se do tvrdé bitvy s tímto skoro dvoumetrovým a 115 kilo vážícím obrem. Oba boxeři inkasovali údery, ale projevila se větší síla soupeře a bohužel tak rozhodčí ukončil utkání před časovým limitem. Dan ale ukázal srdce bojovníka!

Bohužel se asi trochu projevila absence sparringů, které jsme kvůli covid krizi nemohli absolvovat a naši boxeři si tak nemohli vyzkoušet nově natrénované techniky. Kluci trénovali většinou 4x týdně, někdy i dvoufázově a samozřejmě chodili třeba běhat i ve svém volném čase.

Zúročili tak několikaměsíční dřinu a dvě stříbné medaile jsou skvělým úspěchem našeho oddílu! Byli jsme jediný "vesnický" klub na tomto mistrovství republiky, ale ostudu jsme rozhodně neudělali a naopak naší obec "objevilo" hodně lidí...

Od neděle 4.10.2020 budeme provádět nábory a rádi tak přivítáme nové zájemce o tento krásný sport.

Věříme, že tak budeme i dále reprezentovat obec Mšené-lázně, které tímto děkujeme za podporu celé naší jednoty!