Ročník 2021

Sokolí stezkou 2021

Outdoorový závod Sokolí stezkou se již podruhé uskutečnil na přírodním koupališti ve Mšených lázních a to dne 19.června.

Počasí bylo letos opět extrémní, v poledne bylo ve stínu až 34stupňů Celsia.

Místní les, vzrostlé stromy, přírodní koupaliště a vhodně zvolený doprovodný program nám byl výhodou. V prostorech koupaliště jsme brzy ráno rozbalili stany.

První stan byla prezence pro přihlašování závodníků. Prezence je srdce celé akce, děvčata s velkou grácií přihlašovali závodníky. Celý závod vedli v přátelském, ale bojovném duchu.

Na prezenci jsme pořídili nová startovní čísla.

Druhý stan patřil zdravotníkovi, který nám předvedl, jak správně poskytnout první pomoc. Celou akci pozorně dohlížel na zdraví všech zúčastněných. Vypomáhal s organizací závodu.

V tomto stanu byl společně Besipem, kde si závodníci mohli otestovat své znalosti ze silničního provozu a z dalších znalostí spojených s dopravní výchovou.

Třetí stan patřil občerstvení, vše bylo krásně připravené. Studené pití, zmrzlina a buřty na opékání.

Čtvrtý stan byl připravený pro závodníky. Celou akcí nás zvukově doprovodil zkušený Dj.

Pátý stan měli Hasiči, kteří připravili oheň na opékání buřtů, dále se závodníky probírali základy slušného chování v přírodě, připravili si kvízy se základními čísly na bezpečnostní složky, pro starší závodníky měli nachystané otázky na způsoby hašení různých typů požárů.

Na startu i v cíli se čekalo na první závodníky, atmosféra se krájela na vteřiny, závodních dvojic odstartovalo 30. Fanoušků, kteří jim přišli popřát bylo okolo 60. Celkový počet i s organizátory jsme napočítali přes 150. Účast byla tedy na extrémní horko překvapivě hojná.

Jednotlivý organizátoři si zaslouží náš veliký dík odvedli velký kus práce, díky kterému byli všichni závodníci spokojení. Veliký dík patří všem zúčastněným. Závodníci měli na trase 12 stanovišť, například lanovou dráhu, součinnost, šifru, zdravovědu nebo také odhad.

V odpoledních hodinách při čekání na výsledky Hasiči využili techniky a děti pokropili ,, mlhou“ . Mnoho závodníků využilo místního koupaliště k osvěžení.

Vyhlašování vítězů proběhlo okolo 16 h, závodníci vyhráli sportovní hodinky, spacáky, smothie makery, sportovní láhve od Sokola, dále Sokol Mšené lázně dětem připravil balíčky sportovních potřeb, Lázně Mšené a.s. darovali pro závodníky bohaté balíčky a balenou vodu, kterou obdrželi hned na startu, tato voda od Lázní Mšené a.s. , byla v horkém dni zlatý poklad.

Děti dále dostávali v cíli od sponzora Emco chutné tyčinky, od sponzora Kofola vychlazené pití Rajec a Kofola.

Od sponzora NZ Con Real dostali vítězové medaile z 3D tiskárny. Dále bychom rádi poděkovali předním sponzorům obci Mšené lázně, Novaferm s.r.o, Lázním Mšené a.s., obci Martiněves, Potravinám Na Hlavní- Mšené lázně, Zlatý Klas a.s. a Besip

Děkujeme fotografce za skvělý výkon, proběhla se závodníky celou trasu.

Tento ročník jsme již přivítali i první závodní hlídky v dorostenecké kategorii, ale i v kategorii Muži/Ženy.

Shrnutí celé akce. Ano, moc se nám to líbilo. Pevně věříme, že se znovu setkáme za rok v květnu při dalším ročníku závodu.

Těšíme se

Za Sokol Mšené lázně Martina Grundová

Pozvánka 2021

Zveme Vás na  závod Sokolí stezkou .

Připravujeme pro Vás s organizátory trasu, která povede lesem,

Startuje se na místním přírodním koupališti kde jsou vzrostlé stromy, které nám poskytnou stín. Dále máme připravené stany s posezením pro závodníky, ale také pro fanoušky závodu.

Přírodní koupaliště již není v provozu

Prosím vybavte se repelenty a opalovacími krémy, pokrývkou hlavy, závodníci také pevnou obuví.

Dále pro Vás připravujeme menší vodní atrakci, hasiči

Zpravodaj obce Mšené Lázně - odkaz

Microsoft Word - upr. ZPRAVODAJ 2021 NÁVRH-2- duben (msene-lazne.cz)

SOKOLÍ STEZKOU 2021

Na den 15. května 2021 připravujeme pro všechny sportovce outdoorový závod Sokolí stezkou. V případě příznivé epidemiologické situace poběží Sokolí stezkou dvoučlenné hlídky po vyfáborované trase. Na trase bude připraveno 12 stanovišť. Např. odhad, lanová překážka, myslivost aj. Pro starší dále dopravní značky, šifra, vlastivěda aj. Kategorie pro letošní ročník jsou předškolní děti v doprovodu dospělého, mladší a starší žáci, dorost a nová kategorie muži/ženy. Vyhlašovat se budou vždy první tři místa kategorie. Vyhrává hlídka, která bude mít nejlepší zaběhnutý čas, ale i správně splněné stanoviště.

Pro závodníky bude na místě připravený i zábavný program, kteří si připraví Hasiči Mšené-lázně, Zdravotník a Myslivecký spolek Mšené-lázně. Startovné bude 30Kč za 1 člena hlídky, členové Sokola Mšené-lázně mají snížené vstupné na 20Kč. Start bude na bývalém koupališti od 13h. Na místě bude připravené občerstvení a posezení pro závodníky. V případě příznivé situace bude otevřené posezení i pro fanoušky závodu. Těšíme se na Vás Sportu Zdar!

Za Sokol Mšené-lázně Martina Grundová