Sokolí stezkou

5. Ročník outdoorového závodu se bude konat v sobotu 11. května 2024 na bývalém koupališti ve  Mšených lázních.

REGISTRACE ONLINE : 16. dubna  - 10.  května 2024

Registrační odkaz zde: forms.gle/A6WzrzcfqPDEPgee8

Registrace je dokončená  až po vyplnění online formuláře  a zaplacení startovného na účet Sokola Mšené-lázně.

V den závodu je potřeba se přihlásit k potvrzení online registrace mezi 13:00 -13:30 na  bývalém koupališti Mšené-lázně. Hlídky, které se nezaregistrovali dopředu online se mohou registrovat na i místě.

Časový harmonogram závodu

13:00 -13:30 – Přihlášení závodníků k závodu a registrace nepřihlášených                           online

Zahájení doprovodného programu

13:45 – 13:55 – Oficiální zahájení závodu -  pokyny před závodem

14:00 – Start závodu

14:30 -  Průběžné vyhlašování kategorií

16:00- 17:00  - Předpokládané ukončení závodu

18:00 - 00:00 - Posezení s hudbou na bývalém koupališti Mšené-lázně

Trasa závodu

Kde zaparkovat?

Pozvánka na  závod Sokolí stezkou

Startuje se na místním bývalém koupališti kde jsou vzrostlé stromy, které nám poskytnou stín. Dále máme připravené stany s posezením pro závodníky, ale také pro fanoušky závodu. Trasa, povede lesem kopcovitého terénu.

V soutěži jde o rychlost, ale také o vědomosti!!

V hasičské nádrži nedoporučujeme koupání!

Prosím vybavte se repelenty a opalovacími krémy, pokrývkou hlavy, závodníci také pevnou obuví a dlouhými nohavicemi!!

Závod poběží dvoučlenné hlídky po vyfáborkované trati. Na trati bude připraveno 12 stanovišť, letos pro Vás bude připravené staré stanoviště nově. Pro starší bude stanoviště šifra koncipováno jinak. Jako orientace v mapě a terénu.

Informace pro závodníky

Závod je určený všem sportovcům od 2 let. Děti v kategorii nejmladší a  předškoláci běží z důvodu bezpečnosti  vždy s dospělou osobou.

Starší kategorie / hlídky startují ve dvojicích, ve stejné věkové kategorii. Hlídky dorost, muži ženy mohou startovat samostatně. Hlídky mohou být i smíšené (dívky a chlapci, ženy/muži)

KATEGORIE

Hlídky se rozdělují na kategorie  nejmenší žactvo, předškolní žactvo, mladší, straší žactvo, dorost, dospělí a muži/ženy

Trať závodu - start i cíl závodu je na koupališti Mšené-lázně, trasa je barevně vyfáborkovaná.

Závod se poběží po Stezce Otakara Hostinského, starší podél kolejí a mladší, kratší trať močidly.

Na trati není dovoleno mít sebou mobil.

Na trati dlouhé 1600 m poběží  s předškoláky a s nejmenšími s rodiče, děti ve dvojicích a mládež také. Dorost a dospělí  běží

4 600 m. Všechny hlídky budou plnit předem určené stanoviště, v případě starších i samokontroly.

Kontrolní stanoviště a samokontroly

Stanoviště bude mít své číslo a předem určeného rozhodčího na stanovišti. Stanoviště pro starší závodníky budou bez rozhodčího (samokontrola), kde budou muset závodníci vyřešit připravený úkol bez rozhodčího na stanovišti

Vyhlašování kategorií:

Již ze zkušenosti mohu říci, že první vyhlašování předškolní kategorie bude okolo 14:40, poté se budou postupně  zhruba po půl hodině vyhlašovat následující kategorie, vždy první tři místa.

OBČERSTVENÍ

- Sokol Mšené-lázně zajišťuje po celou dobu občerstvení. Připravujeme teplé i chlazené nápoje, i něco na zub :)

DOPROVODNÝ PROGRAM

Těšit se můžete na hasiče ze Mšených lázní, zdravotníka, překážkovou dráhu a Hasiče z Klapý.

Za Sokol trenérka Martina Grundová

M: 604421780