Volejbal Mšené-lázně

Činnost oddílu je přerušena -  Hledáme trenéry!!!

Ohlédnutí za volejbalem

Volejbalový oddíl byl založen v r. 2016. Jeho hlavním trenérem je od počátku Zdeněk Ellmann. Jako druhý trenér je od září 2019 Markéta Koutová, která ukončila trenérství  srpen 2022.

Tento druh sportu je vhodný pro děti od 5 let. Ze začátku se děti učí házet a chytat míč. V dalších fázích se učí základy volejbalu, od odbití prsty, bagru, spodního a horního podání, smečování, blokování.

Děti se během roku účastní i různých turnajů, jako první se seznamují s barevným minivolejbalem, dále se účastní i krajských turnajů, přátelských zápasů a své dovednosti ukazují i na zápasech rodičů s dětmi.

Každý rok se pro děti vytváří i volejbalové příměstské letní soustředění, kde si vyzkouší hraní na antuce a Beach volejbal.

Facebookové stránky oddílu jsou zdehttps://www.facebook.com/groups/548858671991783/

Nábor nových členů

Historie oddílu

Turnaj barevného Minicupu  - Ústí nad Labem.

V sobotu 13. listopadu 2021 se volejbalový oddíl  T.J. Sokol Mšené-lázně zúčastnil turnaje barevného Minicupu v Ústí nad Labem. Po dvou letech si děti zahrály se soupeři. Někteří poprvé v životě, jiní již po několikáté. Nejmladší dva týmy žluťásků se s turnajem popasovali statečně.  Tým Divochů (Táďa a Zdenda) obsadili krásné 3. místo ve skupině A. V turnaji oranžovém jsme měli čtyři týmy. Párkrát se stalo, že hráli všichni najednou nebo hráli i proti sobě. Holky Vlčice (Denisa a Luisa) obsadily krásné 3. místo ve své skupině, a kluci Šneci (Martin a Zdeněk) také obsadili 3. místo ve své skupině. V červeném turnaji hráli tři týmy. Tým Hoblinek (Niky a Honza) se umístili na úžasném 2. místě ve své skupině.

Všichni hráli naprosto báječně. Každý bod, který uhráli, byl zasloužený. Každý si svůj zápas užil maximálně. Jsem na všechny strašně moc hrdá, jak to zvládli.

Děkuji všem rodičům za velikou podporu, fandění a čas, který věnovali  turnaji.

Markéta Koutová

9. ročník Ústeckého minipucu

Sezóna 2019/2020 ohlédnutí

V září  2019 jsem převzala po Šárce Brádkové oddíl mladších žáků v počtu 3 dětí. Během září a října 2019 probíhal nábor nových dětí, kam se přihlásilo 10 nových členů. Díky tomu máme i oddíl přípravky od 5 let. Během sezony 2019/2020 se přidali další 3 nový hráči.

I přes náročnější podmínky, kdy byla naše tělocvična v rekonstrukci, to děti zvládly skvěle, oddíl přípravky a mlad.žáků jezdil trénovat do Martiněvse a oddíl starších žáků jezdil do Libochovic.

Noví volejbalisti si díky své šikovnosti, vyzkoušeli turnaje barevného Minicupu v Ústí. Letos jsme měli 2 týmy ve žlutém, 1 tým v oranžovém a 3 týmy v modrém turnaji. Bohužel, Minicup nebyl dohrán kvůli situaci Covid. I tak naše týmy bojovali dobře a statečně.

I přes neplánovanou povinnou pauzu jsme od května začali trénovat znovu a pokračovali jsme tam, kde jsme v březnu skončili.

Ještě než začne nová tréninková sezóna, proběhne v srpnu letní soustředění, kde si děti vyzkouší celý týden cvičit, jak v tělocvičně, tak i na antuce nebo Beach, a jeden den vyrazíme i na cyklovýlet.

V nové sezoně 2020/2021 se budeme těšit na nové volejbalisty a se stávajícími budeme pilně cvičit a trénovat na turnaje. V letošním Minicupu bych chtěla vyvořit alespoň 6 hráčských týmů ve žluté, oranžové a červené barvě.

Také bych ráda uspořádala turnaj rodičů s dětmi a zúčastnila se s dětmi pár přátelských zápasů.

Na závěr bych chtěla poděkovat TJ Martiněves za propůjčení tělocvičny, Sokolské župě za zapůjčení auta na turnaje a tréninky. Děkujeme především TJ Mšené Lázně za velkou podporu a možnost provozovat tento oddíl, i za nově zrekonstruovanou tělocvičnu, ve které je radost cvičit. Děkujeme rodičům, že vedou děti ke sportu a děkuji i Zdeňkovi, že celý oddíl vede.

Letní soustředění 2020

Již čtvrtým rokem jsme v posledním prázdninovém týdnu uspořádali soustředění volejbalového oddílu. V letošním roce se zúčastnilo 15 dětí ve věku 6 až 15let.

Soustředění se konalo v tělocvičně Sokola. Děti si během týdne zopakovaly, co se v minulé sezóně naučily a začala příprava na novou sezonu, ve té se i nejmladší zúčastní ústeckého Minicupu.

Jeden den jsme si odpočinuli od míčů a vydali se na cyklovýlet do Píst k jezu. Pro některé děti to byla první nejdelší cesta jakou kdy ujely a vedly si naprosto parádně.  Jako odměna bylo koupání na jezu. Trasa měla dohromady 22 km.

Na přání nejstarších dětí jsme i přespali v tělocvičně. Jejich nápad byl uspořádat noční bojovku, která sklidila veliký úspěch.

Velké díky patří dětem, které celé soustředění skvěle zvládly a byly jedna parta. Děkujeme i rodičům, kteří toto dětem umožnili. Děkujeme školní jídelně ZŠ Mšené-lázně za obědy, a Občerstvení u jezu v Pístech za zázemí při cyklovýletu.

Už teď se těšíme na novou sezónu a naše staré ale i nové volejbalisty.

Trenéři Markéta Koutová a Zdeněk Ellmann.