Cvičení rodiče s dětmi / Všestrannost

Každé úterý 16:00 – 17:30

Facebookové stránky: (1) Cvičení rodičů s dětmi TJ Sokol Mšené lázně | Facebook

Všestrannost - Cvičení rodiče s dětmi je určeno pro děti 2 - 5 let

Cvičení všestrannosti proto doporučujeme nesportujícím dětem i dětem, které se již sportu aktivně věnují. Děti se naučí základům atletiky a gymnastiky a  párové akrobacie rodič s dítětem.

V loňských letech se do předškolního oddílu všestrannosti přihlásilo větší množství dětí, proto jsme se rozhodli tento oddíl rozdělit. Děti mladší 3 let potřebují více individuální péče, proto pro ně otevíráme cvičení s rodiče s dětmi. Oddíl jim pomůže s prvním seznámením s tělocvičnou, naučí základní pohybové dovednosti a návyky a to pod dohledem nejen trenérky, ale i rodiče.

Model cvičení je jeden na jednoho (dítě – rodič/prarodič/jiný dospělý) . Tento model umožní dítě individuálně vést, dohlédnout na správné provedení a bezpečnost. Jsou, ale i děti, které vyžaduji individuální péči po 4roce věku a i pro ně je připraven tento oddíl. V tomto oddílu mohou cvičit rodiče s dětmi, kteří jsou starší po individuální domluvě.

Cvičení je zaměřeno na vnímání vlastního těla. V průběhu roku se budeme věnovat nácviku základních poloh pro cvičení - sed turecký, vzpor klečmo a další základní polohy. Budeme s dětmi rozvíjet koordinaci ruka/oko. Budeme se věnovat nácvíku jemné motoriky. Nácviky základních pohybových dovedností- lezení na žebřinách, plazení, běh, poskoky a převal.

Budeme hrát na pohybové hry za doprovodu lidové hudby. Využívat tradiční nářadí žíněnky, žebřiny, ale i netradiční jako například padák, senzomotorické podlahy, masážní míčky, labilní čočky a další náčiní, které je velmi populární při rozvoji pohybových dovedností nejen u nejmenších.

Vaše děti naučíme dovednosti odpovídající jejich fyziologickému vývoji. Sport činíme pro děti zábavným i užitečným! Dětem s nadáním nebo chutí pro konkrétní sportovní disciplínu, doporučíme specializované sportovní oddíly.

ORGANIZAČNÍ INFORMACE:

1, Dochvilnost – nechodit pozdě, nechodit moc brzy

2, Vhodná obuv, oblečení, svázané vlasy– žádné punčocháče ( neumožní dětem dostatečnou volnost pohybu), boty do haly. Rodiče pevnou obuv a sportovní oblečení.

3, Lahev s vodou – ideálně, aby jí mladší děti uměly samy otevřít.

4, Omluva – Prosíme o omluvy na tréninky, umožníte nám více se připravit na trénink.

5, Platby – pokud děti během roku přestoupí z jednoho oddílu do druhého, neplatí poplatek za přestup.

Co všechno nás na cvičení čeká?

Potvrzení o Vašem zaplacení členského příspěvku, pro Vaší zdravotní pojišťovnu, Vám vystavíme na vyžádaní, po zaplacení Vašeho příspěvku. kontaktujte: msene-lazne@sokol.eu

Projekt je určený pro děti od 3 do 6 let, je pod záštitou MŠMT a Svazem měst a obcí (SMOČR). V jeho rámci děti plní nejrůznější pohybové aktivity, rozvíjí své poznání a čekají je i některé netradiční aktivity.

Všechny úkoly v projektu jsou rozděleny do pěti oblastí:
1) Přirozená cvičení
2) Obratnost
3) Dovednosti s míčem
4) Rozvíjení poznání
5) Netradiční činnosti

Sokol, jako tělovýchovná organizace, funguje už 161 let a velkou měrou se podílí na tělesném rozvoji napříč českou populací. V projektu s názvem Se Sokolem do života aneb Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky se zaměřuje na nejmladší generaci – na předškoláky. U této věkové kategorie je důležité, aby si děti osvojily základy svých schopností a mohly se v pozdějším životě dále rozvíjet a zdokonalovat. Rozvoj pohybové gramotnosti patří mezi tyto základní pilíře stejně tak jako rozvoj řeči, myšlení či poznání. V projektu Se Sokolem do života se děti učí vnímat pohyb jako přirozenost a součást jejich života a to díky kladné motivaci, při které je všemi aktivitami provází postavičky zvířátek.

První tři z těchto pěti oblastí jsou věnovány pohybovým dovednostem, které mají za úkol rozvíjet u dětí základní pohyb jako takový. Díky těmto činnostem zjišťují, jak pracovat se svým tělem, jak koordinovat pohyby a zároveň zvyšují svoji tělesnou zdatnost.

Oblast, která se věnuje rozvíjení poznání, nabízí činnosti vhodné pro odpočinkové chvíle mezi cvičením či po něm.

Netradiční aktivity jsou vázány s ročními obdobími, děti tak poznávají, co se dá zažít v zimě nebo na podzim. Tyto činnosti jsou skupinovou záležitostí a zaberou více času, dávají proto příležitost uspořádat větší akci a zapojit do projektu i rodiče, sourozence nebo děti z jiné školky (jednoty) ve městě.

Každou z těchto oblastí reprezentuje zvířátko, podle kterého se děti mohou orientovat v jednotlivých úkolech. S kobylkou Emilkou trénují základní pohybová cvičení, s opičkou Haničkou obratnost a s ježečkem Marečkem cvičí s míčem. Veverka Věruška je učí novým věcem a rozvíjí jejich poznání a s beruškou Danuškou zkouší netradiční činnosti.

Projekt je rozdělený do tří kategorií podle obtížnosti, aby vyhovoval růstu a vývoji dětí v předškolním věku. Konkrétně to jsou tyto věkové skupiny – nejmladší kategorie 3-4 roky, prostřední kategorie ve věku 4-5 let a nejstarší děti ve věku 5-6 let.

Každá věková kategorie má svůj pracovní materiál (Sešit 1,2,3), ve kterém jsou zahrnuté všechny výše popsané oblasti s přiměřeným počtem úkolů a náročností