Sokolí stezkou

Sokolí stezkou 2022

Fotogalerie z akce: https://photos.app.goo.gl/RNsspxf7phEu7ig79

Videa: https://www.youtube.com/watch?v=_7tABB-nkhw...

Máme za sebou již 3. ročník závodu Sokolí stezkou, který proběhl 14.5..Počasí nám přálo, svítilo sluníčko. Přihlásilo se rekordních 51 dvoučlenných hlídek do 7 kategorií. Celá prezence skvěle zládla velký nápor závodníků.

Celý závod se vydařil.

Kromě závodu byl připraven i doprovodný program: Z ministerstva dopravy -Besip přijel tým, aby dětem i dospělým osvěžil základní bezpečnostní pravidla při pohybu na silnici.

Dobrovolní hasiči Mšené-lázně připravili pro závodníky ohýnek, kde si závodníci opékali buřty, dále měli pro děti i dospělé připravené kvízy se základními znalostmi bezpečnostních složek, především Hasičů.Patří jim velký dík za pomoc při přípravách před zahájením závodu,za pomoc při úklidu areálu koupaliště a celkově za aktivní přístup k celé akci. Dále byla pro děti připravena překážková dráha .

Na místě bylo zajištěné občerstvení nejen pro závodníky, které zůstalo otevřené do večerních hodin.

Děkujeme všem dobrovolníkům, obci Mšené-lázně , sponzorům závodu: firmě Novaferm a.s., obci Martiněves, společnosti Lázně Mšené a.s., dále Emco, Kofola, Con Real, Potraviny Na Hlavní Mšené-lázně.

DĚKUJEME !

Příští rok nás čeká 4. ročník. Již teď máme v plánu novinky a vylepšení.

Předpokládaný termín příštího závodu je 20.května 2023

Registrace na závod 2022

Zde:

Registrace Sokolí stezkou 2022

Na 14. května 2022 připravujeme ve Mšených-lázních pro všechny sportovce outdoorový závod Sokolí stezkou.

Závod poběží dvoučlenné hlídky po vyfáborkované trati. Na trati bude připraveno 112 stanovišť. Dvoučlenné hlídky se nejprve musí zaregistrovat.

V den závodu je potřeba se přihlásit k potvrzení registrace v 13: 00 na koupališti Mšené-lázně. Případně se i registrovat na místě. Na startu dostane hlídka startovní číslo, které si jeden z hlídky připne na triko nebo mikinu a druhý člen hlídky dostane startovní průkaz.

V soutěži jde o rychlost, ale také o vědomosti.

Hlídky se rozdělují na kategorie předškolní žactvo, mladší, straší žactvo, dorost, dospělí a muži/ženy.

Trať závodu - Start i cíl závodu je na koupališti Mšené-lázně, trasa je vyfáborkovaná.

Závod se poběží po Stezce Otakara Hostinského, starší podél kolejí a mladší, kratší trať močidly.

Na trati dlouhé cca 4600m poběží mládež, dorost a dospělí a mladší kratší trasu 1600m a budou plnit předem určené stanoviště.

Kontrolní stanoviště a samokontroly

Stanoviště bude mít své číslo a předem určeného rozhodčího na stanovišti. Stanoviště pro starší závodníky budou bez rozhodčího (samokontrola), kde budou muset závodníci vyřešit připravený úkol. Trasa bude přehledně vytyčená barevnými fáborky.

Cíl závodu je stejný jako start na koupališti Mšené-lázně.

Závodníci po doběhnutí do cíle obdrží od organizátorů závodu malé občerstvení a drobný dárek od sponzorů závodu.

Vyhlašování kategorií

Již ze zkušenosti mohu říci, že první vyhlašování předškolní kategorie bude okolo 15:00, poté se budou postupně vyhlašovat následující kategorie, vždy první tři místa.

Tyto hlídky, které se umístí na prvních třech místech obdrží i věcnou cenu, kterou Sokol Mšené-lázně zakoupí díky našim sponzorům.

Občerstvení - Sokol Mšené-lázně zajišťuje po celou dobu občerstvení. K dispozici na místě je k zakoupení pití i jídlo.

Kontakt: Martina Grundová, DiS

Cvičitelka Sokol Mšené-lázně

Email: mgundova@sokol.eu

Kategorie 2022

1. Předškolní žactvo…………………..2015 a mladší

2. Mladší žáci/žákyně I………….…..2013 – 2014

3. Mladší žáci/žákyně II……….….…2011 – 2012

4. Starší žáci/žákyně III………………2009 – 2010

5. Starší žáci/žákyně IV………………2008 – 2007

6. Dorostenci/dorostenky…………..2006 – 2004

7. Muži/ženy……………………….…...2003 a starší

Místo startu závodu

Mapa / uvedené kategorie jsou již neplatné

Děkujeme sponzorům závodu 2022

Obec Mšené-lázně

Obec Martiněves

Další sponzoři závodu:

Zlatýtý Klas a.s.

Potraviny Mšené-Lázně, Na Hlavní

V případě, vašeho zájmu uvítáme i nové sponzory závodu.

Výhry 2022

Již brzy

Informace pro závodníky

Závod je určený všem sportovcům od 3let. Děti v kategorii předškoláci musí běžet závod společně s dospělým doprovodem.

Ostatní hlídky startují ve dvojicích, ve stejné věkové kategorii. Hlídky mohou být i smíšené (dívky a chlapci, ženy/muži)

Výzbroj a výstroj závodníků:

Každý člen starší hlídky bude mít psací potřeby. Oblečení:, doporučujeme dlouhé nohavice a obutí vhodné pro běh v přírodě.

Není povoleno: na trati mít mobil!

Časový harmonogram závodu 2022

Minulé ročníky:

Výhry 2021

Fitness náramek Niceboy X-Fitpolo

Fitness náramek - s přímým měřením tepu ze zápěstí, krokoměr, měření vzdálenosti, monitoring spánku, připojení pomocí Bluetooth a USB, s akcelerometrem, hodnota vodotěsnosti Water resistant, kompatibilní s Android a iOS

Chytré funkce - Notifikace z mobilu, Vibrace

Hodinkové funkce - Budík , Datum

Běžná výdrž baterie - 192 h

KOLOBĚŽKA SPARTAN 125 LILA

Barevná, skládací a snadno ovladatelná! Taková je novinka výrobce Spartan. Jednoduše skládací koloběžka ve velmi osobitém designu - prostě nepřehlédnutelná!

Rám: ocel

Řídítka - jednoduše skládací, nastavitelná

PU kolečka: 125 x 24 mm

EN 14619